ניווט באתר > מרכז קהילתי גולדי > דף הבית > טיפים לגידול ילדים מאושרים

קיצורי דרך בחברה העירונית

טיפים לגידול ילדים מאושרים

מידע כללי

 

טיפים לגידול ילדים מאושרים

הרצל כחלון מאשדוד, אבא לארבעה ילדים ומטפל משפחתי וזוגי הגיע להרצאה במרכז קהילתי 'דקל'(רובע ט"ו) ,שעסקה בחיפוש הבלתי פוסק באושר, בדגש על הורים העושים כל שביכולתם כדי לגרום לילדיהם להיות מאושרים. הרצאות נוספות של כחלון ייערכו במרכזים הקהילתיים בעיר במסגרת המיזם 'התושב במרכז הקהילתי' ובמחיר כניסה השווה לכל נפש.

 

 

השם של ההרצאה: "כיצד לגדל ילד מאושר?" נבחר כדי לגרום להורים לבוא ולשמוע, התוודה כחלון כבר בתחילת ההרצאה אל מול הקהל והסביר, כי כיום, אנו חיים בתקופת שפע ורמת חיים יחסית גבוהה, משום כך שאלת האושר מטרידה את האנשים.

במרדף האינסופי אחרי האושר, במיוחד בעידן רשתות החברתיות בהן אנשים "עובדים" בלשדר ולהקרין כלפי חוץ שחיים מספקים ומאושרים, אחד הקונפליקטים הקשים ביותר נוצר דווקא בתא המשפחתי האינטימי, שבו הורים לילדים מתחבטים בין הרצון לספק את ילדיהם שיהיו מאושרים לבין הרצון לחנך אותם, להציב להם גבולות ולעמוד על עקרונות מהותיים ולהיות מוערכים על ידם כהורים טובים. אין מודל נכון לגדל ילדים, מה שכן יש עקרונות וזה עיקר הדברים שכחלון הגיע להעביר להורים. אנשים רוצים לגדל ילד מאושר. החלום שלנו כהורים כיום זה לקבל ילדים מאושרים לעומת ההורים שלנו, שפעם רצו בעיקר לשרוד ולהתפרנס", אמר כחלון והוסיף, "ילד שקולט שההורה, כל שאיפתו שיהיה מאושר, לעולם לא יראה לו שהוא מאושר כדי שההורה ימשיך להתאמץ עבורו". 
אם כך מה עושים ?את הבעיה פותר כחלון בהרצאה במתן הסבר פשוט שאומר כי יש לאפשר לילד "תסכול מותאם גיל", כלומר לתת לילד לנסות לבד ולא לעשות עבורו בין אם מדובר בתינוק שמנסה לזחול ולהגיע לצעצוע או תלמיד בבית ספר יסודי שמתקשה בהכנת שיעורי הבית, ולהורים, פעמים רבות קל יותר להכין את שיעורי בית במקומו מאשר להתמודד עם הקושי שעולה לו
יתרה מכך, פעמים רבות הורה אומר לילד "לא" וכתוצאה מכך הילד בוכה. הילד לא מבין מדוע ההורה מסרב לבקשתו וההורה לא מצליח לגרום לילד להפסיק לבכות ואז, לרוב נוצרים איומים מצד ההורים ומשם הילד בוכה עוד יותרבמקרים הללו, לרוב ההורה נשבר ומרצה את הילד- רק לא להתמודד עם התסכול והבכי.
כשילד מזהה שלהורה חשוב שהילד יהיה מאושר אין סיכוי שהוא ייתן להם את הסיפוק. ילד לא מאושר מביא הורה לתחושת אכזבה כלפי עצמו אל מול הילד. לכל ההורים יש פנטזיה שהילד יאמר לו: "תודה שאתה מגביל אותי"... איך הילד ילמד שזה לא בסדר ואפשר לסמוך על שיקול דעתו של ההורה? כשההורה לא כועס עליו כשהוא בוכה ונשאר נחמד. מה מביא לאושר? קשר טוב עם אנשים, חוויות ואירועים משמעותיים
פחד מכישלון משתק וגורם לילדים לא להעז. רוב ההורים מגיבים בהיסטריה כשקורה משהו מינורי במקום לחנך ומפחיד אותם מעשיית טעויותעל ההורים לפתח אסטרטגיה הורית, אי אפשר לגדל ילד מאושראושר זה רק הבנאדם עושה עם עצמו... זו מילה מעורפלת ומבולבלת- כל מי שמחפש את האושר דרך כלל לא מוצא אותו וגם הופך מתוסכל
אז מיהו ילד מאושר ?יחד שמרגיש מועיל, משמעותי, מסוגל לדחות סיפוקים ובעל הערכה עצמית גבוההעל ההורה ללמד להדריך ולהכווין את הילד לעצמאות, בטח בגילאים בוגרים יותר: לשים לעצמו שעון מעורר, לדעת להכין לעצמו אוכל כשהוא רעב ולארגן לעצמו את התיק לבית הספר. הרצאות נוספות של הרצל כחלון במרכזים הקהילתיים ברחבי העיר:

'כיצד לגדל ילד מאושר, יום רביעי ,15.11.17 בשעה 19:30,מרכז קהילתי 'גולדי'(רובע ד).להזמנות:08-8552721.'חוקים וגבולות המשפחה', יום ראשון,3.12.17 בשעה19:30,מרכז קהילתי 'אחווה'(רובע א'),האצ"ל 7,אשדוד.להזמנות:088679687.מחיר כרטיס:20 ₪ בלבד.

 

 

 

תאריך יום ושעה מיקום עלות כניסה
15/11/2017
כ"ו חשון התשע"ח
רביעי
19:30
מרכז קהילתי גולדי ללא תשלום לפרטים נוספים יש לפנות בטלפון:
08-8552721